Aktualności

Wizyta w Parc de Wesserling

 Parc de Wesserling to niezwykłe miejsce związane z historią przemysłu tekstylnego. Rozległy park tematycznych ogrodów znajduje się na terenie Muzeum Włókienniczego. W tym miejscu możemy zwiedzić zamek, fabrykę, dwór oraz gospodarstwo. Moje zainteresowanie wzbudziły natomiast ogrody utworzone w parku związane tematycznie z Piotrusiem Panem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Alzacja

Widok na krajobraz spod kościoła w Hunawihr   Alzacki Szlak Winny to najbardziej znana we Francji trasa turystyczna prowadząca przez niezwykle urokliwe miasteczka przystrojone kobiercami z kwiatów, z renesansową zabudową i średniowiecznymi twierdzami usytuowanymi na szczytach gór wśród rozległych winnic.

Czytaj więcej...

Konkurs

Czytaj więcej...

Świętujemy 5-lecie działania firmy

 

5-lecie firmyDziś mija pięć lat od założenia działalności Zielonej Scenerii. Przez ten okres miałam okazję uczestniczyć w wielu ciekawych i rozwojowych projektach. Z okazji 5-lecia firmy przygotowałam konkurs na fanpage'u Facebook'a. Konkurs wystartuje po Nowym Roku. Do wygrania ciekawe upominki, zatem zapraszam do uczestnictwa w nim.

Czytaj więcej...

FLORIADA 2012

FLORIADA jest to międzynarodowa wystawa ogrodnicza organizowana raz na 10 lat od 1960 roku w jednym z holenderskich miast. Jest to wydarzenie jak na dziesięciolecie przygotowań przystało niezwykłe, dlatego mając wielkie oczekiwania wybrałam się do Velno, by móc przekonać się osobiście o jego jakości i światowej skali. Rzeczywiście nie zawiodłam się i to co mogłam obejrzeć i przeżyć w ciągu dwóch dni spędzonych na zwiedzaniu zapamiętam na całe życie.

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2012

Czytaj więcej...

Liliowce

Liliowce to dekoracyjne byliny, wieloletnie rośliny ubogacone pięknymi kwiatami o równowąskich liściach tworzących duże, wysokie kępy. Kwiaty liliowca ukazują się na pędzie pojedynczo rozkwitając równomiernie jeden po drugim, czemu zawdzięczmy jego ukwiecenie trwające od czerwca nawet do końca września.

Czytaj więcej...

Lilie kwiaty lata

Piękne kwiaty uwielbione przez nasze babcie, które kwitną w pełni lata to lilie. Są to rośliny cebulowe, wieloletnie, uprawiane przez 2-3 lata na jednym miejscu. Kwiaty lilii są okazałe i zebrane w grona. Rośliny te pochodzą ze strefy umiarkowanej półkuli północnej, głównie z Chin i Japonii.

Czytaj więcej...

Rośliny cebulowe

Rośliny cebulowe, bulwiaste i kłączowe należą do najpiękniejszych kwitnących roślin ogrodowych. Kwiaty ich wyróżniają się zarówno pięknym kształtem, jak i olbrzymią skalą barw, od białej, poprzez najrozmaitsze odcienie żółtej, różowej, czerwonej i fioletowej aż do prawie czarnej. 

Czytaj więcej...

Tulipany w moim ogrodzie

Czytaj więcej...