Ogród w Kłodowie

kodowo_1 kodowo_2 kodowo_3 kodowo_4 kodowo_5 kodowo_6

Koncepcja zakłada stworzenie ogrodu wypoczynkowego na działce przy budynku rekreacyjnym znajdującym się na terenie "Eko Parku" nad Jeziorem Kłodowskim. Głównym założeniem projektu jest zapewnienie miejsc do wypoczynku w ogrodzie w sezonie letnim. Przewidziano zatem obszar trawnika jako mini boisko do gier zespołowych wydzielony żywopłotem z formowanego cisa pospolitego.

Ozdobne rabaty z krzewów i bylin oplatające trawnik uzupełnione są ogrodem kamiennym i żwirowym, z akcentem w formie oryginalnej lustrzanej fontanny. W głębi ogrodu natomiast, w cieniu jaki utworzą nasadzone drzewa, znajdować się będzie hamak jako preludium do błogiego lenistwa i kontemplacji.

Ciekawy element ogrodu stanowi drewniana pergola wprowadzająca po łuku w dalszą jego część. Druga pergola, tuż przy budynku, pełni funkcję wiaty zadaszającej pozostawione na posesji auto osobowe. Z przodu domu znajdować się będzie także niewielka szopa na narzędzia i sprzęt wodny.

Przydomowe tarasy - drewniany i żwirowy - mają służyć wykorzystaniu piknikowemu, kiedy to mieszkańcy podczas rodzinnych zjazdów raczyć będą swych gości potrawami przyrządzonymi na tarasowym grillu.

Projekt sporządzony na zlecenie pracowni Trzy Małe Drzewka