Ogród w Szczecinie

ogr_szcz_1 ogr_szcz_2 ogr_szcz_3 ogr_szcz_4 ogr_szcz_5 ogr_szcz_6

Koncepcja zakłada stworzenie ogrodu wypoczynkowego o charakterze miejskim. Działka projektowanego ogrodu jest dwupoziomowa. Na tyłach budynku mieszkalnego, od strony południowej, na wyższym poziomie, przewidziano rozległy trawnik z miejscem na ognisko oraz w rogu działki, na okrągłym placyku z kostki granitowej - altanę i murowany grill jako kluczowe miejsce wypoczynku w ogrodzie.

Trawnik oplatają rabaty z ozdobnych krzewów i wieloletnich roślin zielnych, a także jako akcenty: wiśnia piłkowana odwrotnie stożkowanej odmiany Kanzan oraz klon jesionolistny z liśćmi biało obrzeżonymi w odmianie Variegatum, a także klon palmowy w odmianie czerwonolistnej.

Od strony zachodniej budynku zaprojektowane zostało zejście z oszklonej werandy po krętych schodach z piaskowca, a obok trzypoziomowe rabaty, które zwieńcza sosna drobnokwiatowa w formie bonsai.

Na niższym poziomie zaprojektowano fontannę - ścianę wodną zbudowaną z łupka kamiennego. Woda przepompowywana z wodnego basenu ku szczytowi ściany spływa ponownie po kamiennych półkach rozmieszczonych nieregularnie.

Projekt sporządzony przy współpracy ze Studiem Kontur