Międzynarodowe Targi Ogrodnicze "GARDENIA 2010"

 

W dniach 26-28 lutego 2010 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Ogrodnicze GARDENIA 2010. Jest to coroczne z cyklu spotkanie przygotowane z myślą o przedstawicielach handlu z zakresu ogrodnictwa oraz o architektach krajobrazu i zarządach zieleni w miastach i gminach. Firmy branżowe i gospodarstwa szkółkarskie prezentowały swe oferty hobbystom i miłośnikom zieleni.

Ekspozycja centrum ogrodniczegoNajbardziej interesujące dla mnie wydały się stoiska z nowościami dendrologicznymi - ciekawe odmiany kiściena - a także oferta drewnianych mebli ogrodowych firmy "SiestaGarden". Widoczna była różnorodność ofert spośród firm dystrybuujących donice przeznaczone do wykorzystania w terenach zieleni.

Meble ogordoweJako wydarzenie towarzyszące odbyły się VI Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski połączone z pokazem florystycznym i konkursem dla kwiaciarń. Temat tegorocznych mistrzostw wpisywał się w rok Chopinowski jako inspiracja twórczością wielkiego muzyka. Piękne wariacje kwietne można było podziwiać w specjalnie wydzielonym sektorze.